این شرکت متشکل از جمعی از اساتید زمین شناسی دانشگاه و کارشناسان خبره کشور بعد از سالها تحقیق موفق به تولید پوکه صنعتی پایه سنگی برای اولین بار در ایران شده است. محصولات این شرکت کیفیت بسیار بالاتر از محصولات برپایه رُسی موجود در بازار دارد.

خصوصیات و کاربرد محصولات ما

پوکه صنعتی الیکا با ابعاد متفاوت از ۱ سانتی متر تا بیش از ۱۰ سانتی متر تولید می نماید و جهت کار برای کاربردهای مختلف استفاده میشود، مانند:

پرکننده شیب در ساختمان سازی و سایر تاسیسات زیر بنایی

اصلاح خاکهای سخت و رُسی، سبک سازی و افزایش قابلیت نگهداری آب در خاک

مصالح سبک دانه شناور بر روی آب جهت کاهش تبخیر آب استخرها، حوضچه ها و مخازن سدها

محصولات ما و طبیعت

در تولید پوکه صنعتی الیکا هیچگونه ماده شیمیایی و صنعتی مورد استفاده قرار نمیگیرد و در تولید آن نیز هیچگونه ماده مضر (بجز گازهای ناشی از احتراق سوخت کوره) وارد طبیعت نمی شود.

با توجه اینکه محصولات این شرکت سبک و عایق حرارت می باشند لذا از اتلاف انرژی، حتی از لحظه حمل مصالح ساختمانی، ساخت بنا و در نهایت گرم و سرد کردن ساختمان ها جلوگیری بعمل می آید. در نتیجه برآورد نهایی تولید فرآورده های شرکت اِلیکا یک فرایند دوستدار محیط زیست می باشد و صنعتی سبز است.

قابل به ذکر است که با توجه به کمبود آب در بیشتر مناطق کشور نیاز به بهینه سازی و اصلاح خاک در کشاورزی و باغبانی وجود دارد. پوکه اِلیکا قادر به جذب آب تا ۴۰ درصد وزن خود بوده و در نتیجه محصولی مناسب جهت حفظ رطوبت در خاک در آبیاری های تناوبی می باشد.

ساختار لانه زنبوری و عدم ارتباط فضاهای متخلخل در پوکه تولیدی سبب شده است که ضمن سبک بودن کاملا عایق حرارت و صوت باشد. لذا این محصولات علاوه بر استفاده در سازه های بلند جهت کاهش وزن سازه و نیروی زلزله در مناطق کویری و گرمسیر نیز جهت عایق بندیی ساختمان قابل استفاده می باشد. در موارد مشابهی نظیر عایق بندی سقف و بدنه نانوایی ها، آشپزخانه های صنعتی و غیره جهت ایزوله کردن فضا و جلوگیری از انتقال گرما قابل استفاده می باشد.

بعلت خاصیت مویینگی پایین محصولات و سنگ پوکه صنعتی این محصول در کف سازی بعنوان عایق رطوبت عمل کرده و از سنگین شدن سازه نیز خودداری بعمل می آورد.